דף פייסבוק      גוגל+      ערוץ יוטיוב 930.co.il
דף הבית   |   התחברות לאתר   |   הרשמה לאתר   |   כניסה

מהו ייעוץ - מה זה ומתי פונים?

קישור: ייעוץ זוגי   מספר צפיות: 804   כותב: rimonclinicco

תאריך פרסום: 09/08/2016 11:51:12

בדיוק כמו שאנשים יכולים להיות אינדיבידואליים ומורכבים, כך גם יכולים להיות היחסים בין בני הזוג. כמו כל דבר בחיים, גם הקשר בין בני הזוג מבוסס ונבנה בהדרגה. מתיחות, חוסר הבנה, תסכולים אישיים, חוסר סיפוק כללי מהחיים וחוסר בחיים האינטימיים יכולים לפגוע באיכות מערכת היחסים. משברים יכולים לשמש לחיזוק הקשר, אך גם להעמקת קשיים ובעיות. במקרים בהם הזוג מתקשה להתגבר על הפערים בכוחות עצמו נהוג לפנות לקבלת ייעוץ זוגי. מטרת הייעוץ הזוגי לסייע לגשר בין בני הזוג ולמצוא שפה משותפת להעמקת ההבנה והאכפתיות.

מהו ייעוץ זוגי?

ישנן גישות רבות לטיפול הזוגי שמתבססות על תיאוריות שונות. אופן הטיפול וגישה לבעיה עשויים להשתנות ממטפל למטפל ולכן מומלץ לפנות לאיש מקצוע שהשיטה שלו מרגישה הכי נכונה לבני הזוג.

הטיפול ייעשה במתכונות שונות: עם שני בני הזוג ביחד או עם כל אחד מהם בנפרד. ניתן לשלב בין מפגשים משותפים למפגשים פרטיים. ייעוץ זוגי יסייע לבני הזוג לגשר בין הפערים ויקנה להם כלים לתקשורת תקינה ולהתנהגות מכבדת. הבעיות והקשיים ייבחנו לעומק על מנת ליצור שיח, שותפות והזדהות הדדית.

למי הטיפול מתאים?

הטיפול מתאים לבני זוג בכל שלבי הקשר: בקשר ארוך, זוגות לפני נישואין שרוצים לחזק את הקשר, זוגות במשבר יחסים, זוגות לפני פרידה המעוניינים לסיים את הקשר בצורה מכבדת, ואנשים המעוניינים לשפר את הקשר שלהם לרמה עמוקה יותר של הבנה.

מתי מומלץ לפנות לקבלת טיפול?

ישנן סיבות רבות ומגוונות המביאות את בני הזוג לפנות לקבלת ייעוץ זוגי ממטפל מוסמך. זו יכולה להיות טראומה נפשית שמונעת מאחד מבני הזוג ליצור קשרים קרובים או להיפתח, בגידה, חוסר אינטימיות בקשר, סכסוך על רקע כלכלי, תחושת ריחוק או תסכול, כעסים מודחקים, תחושה של תקיעות במקום, אי הסכמה לגבי חינוך ילדים, ועוד. ההחלטה לפנות למטפל היא אישית ואינדיבידואלית וצריכה לבוא מתוך מקום של מוכנות. אין נוסחת פלא המצביעה על הזמן המדויק שבו צריך לפנות לטיפול - מדובר בתחושה אישית של בני הזוג וברצון שלהם לשתף פעולה ולעבוד לכיוון של הצלחה.

קישור ממומן:  

חתימה אישית:

שתף בפייסבוק    שתף בגוגל    שתף בטוויטר    שתף ביוטיוב    שתף בפינטרסט

הרשמה לאתר

תגובות למאמר

הוספת תגובה

  שם
  אימייל
  אתר
 

 
  רשום את קוד האבטחה
 

קישורים נוספים באתר: